Zalety domów z bali

 Email

                                                                                                                                             POBIERZ FAQ W PLIKU PDF

                                                                                                                                   POBIERZ PORADNIK W PLIKU PDF

2. Zalety domów budowanych z bali

 

zdrowy dom

Domy drewniane jako te budowane z surowca naturalnego regulują samoczynnie poziom wilgotności wewnątrz.  Uzyskany w ten sposób mikroklimat w środku domu jest nie do odtworzenia w innych technologiach.  Udowodniono też wiele przypadków wyleczenia alergii i innych dolegliwości za sprawą olejków eterycznych, które wydziela drewno, nie wspominając o zwykłej poprawie samopoczucia mieszkańców takiego domu.  

W Państwach, gdzie drewniane domy są szeroko rozpowszechnione, statystyczny użytkownik tych domów żyje kilkanaście lat dłużej!

 

krótki czas budowy

Na plac budowy dom przywożony jest w postaci gotowych elementów. Budowa trwa ok. 3-4 tygodni. Krótki czas montażu konstrukcji to znaczące korzyści dla Inwestora:

1. W związku z daleko idąca prefabrykacją inwestor otrzymuje konstrukcję budynku o bardzo wysokiej jakości wykonania.

2. Oferowany przez firmę koszt budowy jest jednoznacznie określony w umowie i niezmienny przez cały okres realizacji budowy.

3. Inwestor może zamieszkać w wymarzonym domu znacznie wcześniej niż gdyby był on zbudowany w technologii „mokrej” (np. murowanej) wymagającej długich przestojów pomiędzy realizacją poszczególnych etapów budowy.

4. Krótki czas budowy domu to także mniejsze koszty związane z pracą fachowców, a więc większa oszczędność dla inwestora.

 

mały ciężar domu

Mniejszy ciężar elementów  potrzebnych do wybudowania domu to niższe koszty ich transportu na plac budowy. Lżejsza konstrukcja domu ogranicza często wielkość fundamentów a co za tym idzie koszt ich postawienia.  

 

"sucha" technologia

Wybudowanie domu – jego konstrukcji, sprowadza się do złożenia drewnianych elementów, które łączone są na gwoździe, metalowe łączniki, śruby itp. Zatem nie ma konieczności stosowania przerw technologicznych co znacząco przyspiesza budowę oraz ogranicza koszty. 

 

możliwość budowania domów w zimie

Poza fundamentami dom drewniany nie wymaga żadnych prac mokrych, jak betonowanie czy murowanie, dzięki czemu budowa domu drewnianego może odbywać się w okresie zimowym.

 

łatwość przebudowy i modernizacji

Technologia domów drewnianych umożliwia łatwe przebudowy, rozbudowy czy modernizacje przy ściankach działowych czy instalacjach. 

 

mała grubość ścian zewnętrznych

Ściany wypełnione izolacją cieplną, pozwalają do minimum ograniczyć grubość ścian zewnętrznych dzięki czemu domy drewniane przy takich samych wymiarach zewnętrznych mają powierzchnię użytkową większą o ok. 10% niż domy murowane.

 

dobra ochrona cieplna domu

Wielowiekową znaczącą częścią tradycji różnych regionów Świata, głównie w miejscach chłodnych i wilgotnych takich jak Skandynawia, tereny górskie: Tatry, Alpy, oprócz tego w USA oraz Kanada, jest budownictwo drewniane. Polska również należy do powyższej wspomnianej grupy. Zważywszy, że koszty ogrzewania stale rosną drewno jest znakomitym „lekiem na całe zło”. Doskonale spełnia funkcje termoizolatora praktycznie „odcinając” jego użytkowników od skrajnych temperatur z zewnątrz.  

  

Wielkim atutem domów z bali jest fakt, że są bardzo ciepłe w zimie i zużywają o ok. 1/3 mniej energii niż domy murowane, natomiast w lecie dają przyjemne uczucie chłodu - szczególnie przy upałach.


 

POBIERZ PORADNIK W PLIKU PDF

POBIERZ FAQ W PLIKU PDF 

LAUR EKSPERTA

Zobacz Artykuł

OD MINISTRA

wyroznienie_mini

PISZĄ O NAS

Pisz_o_nas_2_compress

Kontakt Sielanka

Telefony:

+48 502 071 379
+48 (71) 725 34 22


Konsultant
konsultant@sielanka.eu

Biuro
biuro@sielanka.eu

Dział Projektów
projekty@sielanka.eu

Dział Techniczny
technolog@sielanka.eu

Dział Marketingu
marketing@sielanka.eu

Sielanka
ul. Spokojna 21
55-002 Dobrzykowice
koło Wrocławia