POBIERZ FAQ W PLIKU PDF
POBIERZ PORADNIK W PLIKU PDF
1. Rys historyczny budownictwa drewnianego
Ze względu na ogólną dostępność drewna człowiek wykorzystywał je od najdawniejszych czasów jako budulca. Do dziś powodem tego są jego właściwości takie jak: trwałość, czy ciepło, co w różnych warunkach klimatycznych nadal jest najistotniejsze. Bardzo cennym zabytkiem świadczącym o trwałości konstrukcji drewnianych w Polsce jest Biskupin pochodzący według badań z 738 roku p. n. e. odkryty w 1933 roku.
Drewniane budownictwo w Europie intensywnie rozkwitało do czasów średniowiecza w miastach i właściwie do końca XIX w. na wsiach. Szeroki dostęp do drzewa oraz wspomniane jego wyjątkowe cechy spowodowały, że w Kanadzie, czy krajach Skandynawskich budownictwo drewniane jest nadal najbardziej powszechne. Dziś budownictwo drewniane rozwija się za sprawą trendów, takich jak: dbałość o zdrowie, ekologia, energooszczędność, chęć obcowania z naturą, poszukiwanie prostoty, korzeni i tradycji.
Poniżej zdjęcie z naszej prywatnej kolekcji. Dom mieszkalny w Czechach, przykład budownictwa drewnianego z początku ubiegłego wieku.

POBIERZ PORADNIK W PLIKU PDF
POBIERZ FAQ W PLIKU PDF
|