04.09.2014r. - Dom z bali na sprzedaż

 Email

Mamy Państwu do zaoferowania przepiękny dom z drewnianych bali w Chrząstawie Małej nieopodal Wrocławia - o powierzchni całkowitej 190m2 na działce 1000m2 (z udziałem w drodze).

Fundamenty domu są w pełni uzbrojone, ocieplone styropianem i folią kubełkową, co zabezpiecza przed pękaniem i nadmierną wilgotnością. W domu na parterze jest rozprowadzona instalacja wod-kan.
Do budowy domu zastosowano drewno z ogromnych stuletnich sosen, z których wycięto bale - płazy o przekroju 18/30 cm suszone komorowo do wilgotności 20%, przed montażem zaimpregnowane metodą ciśnieniową.
Ściany montowane są na tzw. "dwa obce pióra"- sposób najbardziej rozpowszechniony w Szwecji, zapewniający optymalną szczelność ścian. Budynek stoi pełne dwa sezony dlatego z punktu widzenia technicznego wszelkie zjawiska związane z osiadaniem zostały zakończone.

Na dachu znajduje się nowozelandzki, ekskluzywny system poszycia z warstwą kruszywa granitowego, imitujący do złudzenia gont drewniany (osikowy), jednak w przeciwieństwie do gontu nie wymaga okresowej konserwacji a producenci dają 50 lat gwarancji… co jest rzadko spotykane na rynku budowlanym.
Dach pięknie komponuje się z drewnianą konstrukcją i co najważniejsze jest bardzo trwały; wykonane zostały dwa kominy systemowe - jeden do kominka, drugi do pieca grzewczego.
Okna wykonano z najwyższej klasy drewna modrzewiowego.

Po wybudowaniu budynek został zaimpregnowany bardzo dobrymi, fińskimi preparatami, co stanowi trwałe zabezpieczenie na wiele lat przed czynnikami atmosferycznymi i w ogromnej części przed ogniem.

Dom był budowany z najlepszych dostępnych materiałów i z ogromnym zaangażowaniem inwestora, ponieważ miał być stacją docelową życia artysty. Z przyczyn osobistych tak się nie stało dlatego przyszły właściciel będzie mógł się cieszyć wyrafinowanym zestawieniem domu, miejsca i okolicy.

Dom został pomalowany w niezwykły sposób przez artystę malarza co daje mu oryginalny charakter i niespotykany urok.

Jest to również dom, który został wybudowany przez firmę Sielanka, dlatego mogę go z czystym sumieniem Państwu polecić.


Działka ma 1000 m2. Cena łącznie 360 000 PLN


                                                                                      Właściciel Andrzej Szeremet

                                                                                      tel. 693 158 798

0409_2

0409_3

0409_4

0409_5

 

Kilka słów o miejscowości Chrząstawa Mała:

Szczególne miejsce na mapie podwrocławskich miejscowości. Najbardziej zalesiona i niedaleko ( tylko 8 km. Od granic Wrocławia) położona wieś. Miejsce zamieszkania i wypoczynku dla wielu Wrocławian, nie tylko tych, którzy postanowili tu osiąść na stałe, ale także dla przyjezdnych, dla których Chrząstawa kryje wiele atrakcji. Największa atrakcją oprócz pięknych, gęstych lasów, pełnych grzybów, jagód, jest z pewnością Mini Browar Widawa, wielokrotnie nagradzany za jakość i smak, połączony z Gospodą pod Czarnym Kurem, który zadba o najbardziej wybredny gust kulinarny. Do tego miejsca zjeżdżają się amatorzy najlepszego piwa na Dolnym Śląsku i kuchni w tradycyjnym wydaniu. Chrząstawa to również miejsce wielu tras rowerowych, pobliskiej stadniny koni, a w ciepłe dni- miejsce „pielgrzymek” wielu Wrocławian, którzy cenią sobie kąpiel w czystej wodzie na dwóch dużych kąpieliskach. Jednak największym atutem tej niezwykłej wsi , jest specyficzny klimat, związany z brakiem drogi przelotowej, dzięki czemu otoczenie lasów nie jest zakłócane przez smród spalin samochodowych.

W ciągu ostatnich 10 lat zamieszkało tu kilka tysięcy osób, tworząc bardziej podmiejski klimat, jednocześnie harmonizując się ze spokojną miejscowa ludnością i otoczeniem. Brak zabudowy wielkomiejskiej sprawia, że otoczenie nie jest gęsto zaludnione, jak inne podwrocławskie miejscowości i sprzyja bardziej komfortowi i relaksowi na „łonie” natury. Jednocześnie planowana dalsza rozbudowa Wschodniej Obwodnicy Wrocławia oraz reaktywacja kolejki podmiejskiej sprawia, że w najbliższej okolicy Wrocławia, trudno będzie o lepsze miejsce dla wymarzonego domu. Już dziś mieszka tu wielu artystów z Wrocławia oraz ludzi, dla których jest najważniejszy „święty” spokój. Obecnie Chrząstawa zaopatrzona jest we wszelką, potrzebną do wygodnego życia infrastrukturą t. j. gaz, wodę, prąd, 2 linie autobusowe do Wrocławia, neogotycki kościół, przedszkole, szkołę podstawową, gimnazjum, 4 duże, solidnie zaopatrzone sklepy, liczne gabinety lekarskie i stomatologiczne, dwa boiska sportowe oraz otwarty plac zabaw. Liczna obecność napływowych ludzi sprawia, że Chrząstawa cały czas się rozwija w dobrym kierunku.


0409_1

0409_8

0409_7

 

Laur Eksperta

laur_eksperta_2018

Wyróżnienie od Ministra

wyroznienie_mini

Certyfikat CBD

Cetyfikat_CBD